Aktualności

 • Dyżury w Biurze Zarządu Powiatowego PSL

  Dyżury

  W Biurze Zarządu Powiatowego PSL


  Potrzebujesz porady, masz pomysł na jakąś inicjatywę,

  coś Cię niepokoi w Twoim otoczeniu

  - przyjdź do

  POWIATOWEGO BIURA

  POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO

  Ul. Lwowska 4 w Mielcu

  (obok Banku Spółdzielczego)


  Dyżury pełnią:

  Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jan Tarapata

  Radni Powiatu Mieleckiego – Stanisław Lonczak, Andrzej Chrabąszcz, Stefan Rysak, Bogusław Peret

  Radni gminni z terenu Powiatu Mieleckiego

  Członkowie Izby Rolniczej


  ZAPRASZAMY W KAŻDY PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

  W GODZ. 16.00 - 18.00

 • Wywiad na żywo ze starostą mieleckim w Radiu VIA

   

  Starosta Stanisław Lonczak będzie gościem porannego wywiadu w Radiu VIA. Zachęcamy do słuchania rozmowy już w poniedziałek, 18 lutego, od godz. 8:10.

 • Starosta Stanisław Lonczak oddał hołd żołnierzom Armii Krajowej

   

  Minęło 77 lat od utworzenia Armii Krajowej. Dziesiątki osób wzięły udział w mieleckich obchodach tego jubileuszu przez Pomnikiem AK w czwartek, 14 lutego.

  Uroczystości współorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, Urząd Miejski w Mielcu i Wojskową Komendę Uzupełnień w Mielcu rozpoczęły się w samo południe. Jako pierwsi wiązankę przed pomnikiem złożyli organizatorzy wydarzenia: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski i Wiceprezydent Miasta Mielca Adriana Miłoś. Lokalnym włodarzom towarzyszył kapitan Jerzy Dębicki ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Hołd żołnierzom oddali również: Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska oraz przedstawiciele służb mundurowych, organizacji patriotycznych i licznych instytucji; radni powiatowi i miejscy; dyrektorzy przedszkoli i szkół z terenu powiatu mieleckiego wraz z uczniami. Uroczystości zwieńczyło złożenie przed pomnikiem kilkudziesięciu biało-czerwonych zniczy, które organizatorzy wydarzenia wręczyli zebranym dzieciom i młodzieży.

 • Wojewódzkie Spotkanie Noworoczne członków i sympatyków PSL w Tuczempach koło Jarosławia

   

  2 lutego br. członkowie PSL z Powiatu Mieleckiego wzięli udział w Wojewódzkim Spotkaniu Noworocznym członków i sympatyków PSL w Tuczempach koło Jarosławia. Na spotkanie przybyło ponad 300 osób, a swoją obecnością zaszczycił wszystkich sam Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego - Władysław Kosiniak-Kamysz. Podczas uroczystości Prezes Kosiniak-Kamysz oraz Poseł Mieczysław Kasprzak wręczyli członkom PSL odznaczenia za zasługi. Wśród osób, które otrzymały odznaczenie Wincentego Witosa była Pani Anna Wiącek oraz Pan Jan Kurdziel, a odznaczenie: Złota Koniczynka otrzymał Pan Kazimierz Żelazko oraz Pan Grzegorz Świątek. Natomiast na ręce Pana Andrzeja Chrabąszcza - Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Mielcu zostało złożone szczególne podziękowanie za pełną zaangażowania działalność dla dobra "Małej Ojczyzny" oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

   

 • Władysław Kosiniak-Kamysz liderem zaufania wśród polityków

  Prezesowi PSL ufa najwięcej Polaków, wynika z sondażu IBRiS przygotowanego dla Onetu. Władysław Kosiniak-Kamysz zdetronizował na pozycji lidera rankingu zaufania do polityków prezydenta Andrzeja Dudę. To pierwszy sondaż w którym głowa Państwa nie jest na pierwszym miejscu.

 • Święto Ludowe – Padewski sztandar PSL ma 80 lat

  4 czerwca 2017 r. w Padwi Narodowej odbywały się gminne obchody Święta Ludowego zorganizowane przez tamtejszy zarząd Gminny i Koło Polskiego Stronnictwa Ludowego w Padwi Narodowej.

   

 • Siekierski i Kasprzak w gminie Wadowice Górne

  W sobotę 3 czerwca w Jamach, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Energii Odnawialnej, Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego, Poseł do PE Czesław Siekierski spotkali się z rolnikami, samorządowcami i ludowcami z okazji Zielonych Świątek.

 • OZE: Bierzmy przykład ze Szwajcarii

  Kiedy rząd PiS ogranicza produkcję OZE stawiając na węgiel, Szwajcaria zdecydowała o przejściu całkowitym na energię odnawialną.

 • Zapisy na III BIEG CZTEROLISTNEJ KONICZYNKI

  Już po raz trzeci Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Munia w powiecie jarosławskim organizuje bieg czterolistnej koniczynki. W tym roku impreza odbędzie się w Muni w dniu 23 lipca 2017r.

 • 91. rocznica zamachu majowego. Ludowcy pamiętają

  W 91. rocznicę zamachu majowego Ludowcy przypomnieli o trudnej karcie w historii II Rzeczpospolitej i upamiętnili ofiary bratobójczych walk. – Czas przywrócić cześć ofiarom zamachu majowego, którzy zginęli walcząc o demokratyczne państwo – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

 • Ludowcy na uroczystościach 3 maja.

  Jak co roku członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego wzięli udział w uroczystościach patriotycznych w gminach powiatu mieleckiego oraz w głównych powiatowych obchodach przed Pomnikiem Wolności w Mielcu.

 • Informacja Jana Tarapaty w sprawie mostu na Wisłoce

  Radny Sejmiku Podkarpackiego Jan Tarapata przedstawił pismo jakie niedawno w sprawie budowy nowego mostu na Wisłoce w Mielcu skierował do Marszałka Województwa Podkarpackiego. Uzyskaną odpowiedź prezentujemy poniżej.

 • Rośnie poparcie dla Ludowców. PSL przeskoczyło Nowoczesną

  7 proc. Polaków deklaruje chęć głosowania na ludowców w najbliższych wyborach parlamentarnych. PSL przeskoczyło Nowoczesną i o włos ustępuje Kukiz 15′. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Ibris.

 • Władysław Kosiniak Kamysz złożył wiązankę na grobie śp. Posła Leszka Deptuły

  W tym roku powiatowe uroczystości upamiętniające 77 rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 7 katastrofy smoleńskiej odbyły się 9 kwietnia.

 • Debata na Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie

  Debaty uniwersyteckie dają świetną możliwość merytorycznej dyskusji programowej. Tak było i tym razem, 7 kwietnia 2017r. w auli docenta WSPiA w Rzeszowie.

 • Interpelacja radnego Michała Deptuły

  Na podstawie §30 Statutu Powiatu Mieleckiego składam na Pana ręce interpelację do Starosty Powiatu Mieleckiego w sprawie zmian ustrojowych dot. samorządu powiatowego.

 • zobacz starsze wiadomości >>>